Як швидко та вигідно продати ліс-кругляк

З запуском торгівлі деревиною на публічних аукціонах Prozorro у постачальників ліса-кругляка з’явилися нові можливості.  Реалізувати його стало простіше, оскільки всі торги ведуться в режимі онлайн і брати участь в них можуть зацікавлені особи з усієї території України.  Проходять вони в формі аукціону. Це означає, що продавець має можливість продати ліс якомога дорожче. Дізнатись, як продати ліс-кругляк за ринковими цінами покупцям с будь-якого регіону України можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/lis-kruglyak-u-kievi-za-dostupnimi-tsinami-vi-mozhete-znajti-na/.

Продаж кругляку на відкритих торгах

За ініціативи Уряду з квітня 2020 року були запущені аукціон з продажу лісових ресурсів, які проводяться за допомогою електронних систем державної компанії Prozorro. Це дає можливості створити дійсно справедливий та надійний лісовий ринок. Сучасні електронні біржі допомагають в цьому, так як регулярні торгові аукціони стають все більш популярними серед продавців і покупців.

Згідно з чинним законодавством, постачальники необробленої деревини мають частину своєї продукції реалізовувати через публічні аукціони Прозорро лише частина продукції.  Йдеться про випадки:

  • вартість лісу більш ніж 200 000 грн;
  • партія понад 150 кубічних метрів;
  • щорічний дохід продавця вище 10 млн грн.

Як видно, держава зобов’язала проводити через відкриті торги великі угоди з деревиною.  Виняток становить сировина для потреб ЗСУ, національної безпеки, надзвичайних ситуацій і стихійних лих. 

Запуск пілотного проекту з проведення відкритих аукціонів деревини – лише початок. З огляду на інтерес всіх учасників ринку до нового механізму торгів, можна зробити висновок, що вже незабаром через Prozorro буде продаватися значна частина української деревини. Це дозволить вивести бізнес з тіні, стабілізувати ціни, виключити зловживання та корупцію.

Хто може брати участь в аукціонах

Вести торги на електронних майданчиках ProZorro.Sale можуть вітчизняні, іноземні компанії та приватні особи. Для цього необхідно зареєструватися на акредитованому майданчику УЕБ, після чого у продавців з’явиться можливість виставляти лоти, а у покупців – їх переглядати та робити ставки.   

Для продавців участь у відкритих аукціонах вигідна по тій причині, що виставленні лоти зможуть переглядати покупці з усієї території країни. Це дає можливість збільшити клієнтську базу та отримати найвигіднішу ціну, що сформувалася на аукціоні.